A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Медведівська громада
Черкаська область, Черкаський район

СТОП КОРУПЦІЯ

ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ деКЛАРУВАННЯ! https://nazk.gov.ua/wp-content/uploads/2019/07/59755995_2255196664540245_6156047573921562624_o.jpg

Національне агентство з питань запобігання корупції нагадує, що 01.01.2020 розпочався черговий етап подання щорічних декларацій за 2019 рік особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Під час заповнення декларацій важливо враховувати зміни, пов’язані із застосуванням оновленого антикорупційного законодавства. Національне агентство на своєму вебсайті постійно доповнює та актуалізує інформацію, яка може стати корисною для заповнення та подання декларації.

Так, на сайті НАЗК розміщені:

Суб’єктам декларування необхідно завчасно перевірити актуальність адреси своєї електронної поштової скриньки та чинність кваліфікованого електронного підпису (КЕП). Перед початком роботи з Реєстром декларацій переконайтеся у наявності усієї необхідної інформації для заповнення декларації.

Технічна допомога щодо роботи Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування:

Графік роботи технічної допомоги:

  • понеділок – четвер: з 9.00 до 18.00, обідня перерва з 13.00 до 13.45
  • п’ятниця: з 9.00 до 16.45, обідня перерва з 13.00 до 13.45

Крім цього, на вебсайті Національного агентства діє електронна форма для повідомлень про помилки під час роботи з декларацією “Технічна допомога”

 

 

 

ШАНОВНІ ДЕКЛАРАНТИ –ПОСАДОВІ ОСОБИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ, ДЕПУТАТИ

  Щоб запобігти корупції в Україні вже четвертий рік діє електронне декларування. Декларують доходи і майно не лише вищі посадові особи державної влади, ОМС, держслужбовці. Посадовці бюджетних установ також зобов’язані на сайті НАЗК заповнювати електронну декларацію.

     Подання електронних декларацій передбачає створення електронного кабінету, заповнення відповідних розділів е-декларації і підписання її ЕЦП.

      Подання електронних декларацій обов’язкове для посадових осіб бюджетних установ, оскільки їх прирівняли за законом до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700).

      Посадовими особами бюджетної установи є не лише керівник установи і його заступники. До них відносимо осіб, які за своєю посадою виконують адміністративно-господарські або організаційно-розпорядчі функції. Це керівники структурних підрозділів (відділів, секторів), їх заступники, особи, які керують ділянками робіт тощо.

       Подання електронних декларацій розповсюджується не на всіх посадових осіб бюджетних установ. Частиною п’ятою статті 45 Закону № 1700 звільнені від обов’язку подавати е-декларацію посадові особи закладів, установ та організацій, які здійснюють основну діяльність у сфері: соціального обслуговування населення, соціальної та професійної реабілітації осіб з інвалідністю і дітей з інвалідністю, соціального захисту ветеранів війни та учасників АТО (електронна декларація заповнюється на добровільній основі); здійснення заходів із забезпечення нацбезпеки та оборони, відсічі й стримування збройної агресії РФ на сході країни; охорони здоров’я; освіти, науки; культури, мистецтв, відновлення та збереження національної пам’яті; фізичної культури, спорту, національно-патріотичного виховання. Також від подання електронних декларацій звільнені мобілізовані працівники, призвані офіцери та контрактники. Однак зобов’язані декларувати свої доходи і майно військовослужбовці, які проходять військову службу у військових комісаріатах. З числа посадових осіб бюджетних установ зобов’язані подавати е-декларацію керівники: закладів охорони здоров’я центрального, обласного, районного, міського (міст обласного значення, міст Києва та Севастополя) рівня; вишів; науково-дослідних інститутів та інших наукових установ. Звичайно, якщо посадова особа за частиною п’ятою статті 45 Закону № 1700 звільнена від обов’язку подавати е-декларацію, але одночасно належить до посадових осіб місцевого самоврядування, вона зобов’язана задекларувати свої доходи і майно. Із тим, хто заповнює електронну декларацію, розібрались. Та якщо після вивчення положення про установу чи структурний підрозділ все ж залишилося питання, чи є посадова особа бюджетної установи декларантом, готуємо індивідуально офіційний запит до Національного агентства з питань запобігання корупції з зазначеного питання.

     Електронна декларація посадовими особами подається: перед призначенням на відповідну посаду (подає претендент); щорічно — до 1 квітня наступного року (за минулий рік); перед звільненням — за період, не охоплений раніше поданими деклараціями; після звільнення — до 1 квітня наступного року (за минулий рік, у якому особа звільнилась чи переведена на іншу посаду, яка не зобов’язує декларувати дохід і майно); після притягнення до відповідальності за неподання, несвоєчасне подання або подання з недостовірними даними е-декларації — обов’язкове подання електронних декларацій з достовірними відомостями. Окрім цього, посадова особа бюджетної установи зобов’язана інформувати про суттєві зміни у майновому стані протягом року. Тобто протягом 10 днів після отримання доходу чи купівлі майна на суму, еквівалентну чи більшу за 50 розмірів прожиткових мінімумів для працездатних осіб на початок року, особа має надіслати повідомлення про зміни у майновому стані (форма змін). Якщо таких суттєвих змін 2 чи 3, після кожної зміни слід подавати відповідне повідомлення. Його подають аналогічно е-декларації.

Секретар ради                                                                                                              Л.В.Титаренко

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь