A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Медведівська громада
Черкаська область, Чигиринський район

Історична довідка Медведівської сільської ради

Коли і ким була заснована Медведівка (Ведмедівка) не відомо. Існує кілька версій з цього приводу, одна говорить що в сиву давнину мисливці вполювали на березі річки велику ведмедицю і цю річку назвали Ведмедка, Ведмедичка, а згодом поселення, яке виникло на березі річки, отримало назву Ведмедівка, згодом було перейменовано на російський манер Медведівка. 

Своєму вдалому географічному розташуванню Медведівка дуже швидко заселилася і стала міцною твердинею на Чигиринщині.

Медведівка на карті

В часи Національно-визвольної боротьби українського народу під проводом Богдана Хмельницького, Медведівка стає сотенним містечком Чигиринського полку в якій споруджено міцну фортецю. В 1659 році Медведівка отримала Магдебурзьке право а згодом стала волосним містечком в якій було 5 /п’ять/ православних храмів, костел та синагога і проживало більше 6000 (шести тисяч) мешканців.  В 1700ті роки історія Медведівки пов’язана з гайдамацьким рухом та «Коліївщиною» яку очолив наш земляк – Максим Залізняк. В кінці 1800тих років Медведівчани брали активну участь у селянських виступах під назвою «Чигиринська змова» і за участь у них багатьох Медведівчан заслано до Сибіру. 

В роки національно – визвольної боротьби, яка розгорілася в Холодному Яру, медведівчани не пасли задніх, була створена сотня полку Гайдамаків Холодного Яру і до 1922 року радянська влада тут існувала періодично і тільки завдячуючи більшовицьким багнетам. 

В 1020 -30 роки Медведівка була районним центром, але це її не врятувало від Голодомору. Не оминула Медведівку і Друга світова війна, на фронтах якої загинуло більше 300 односельців, багато людей було вивезено до Німеччини на важкі роботи. 

Довгий час до Медведівської сільської ради входили чотири населені пункти – Медведівка, Івківці, Зам'ятниця, Деменці і вони складини основу колгоспу ім. Куйбишева.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь