Обіцяють житло, автомобіль із водієм!

Дата: 11.12.2020 15:24

Обіцяють житло, автівку та водія: у селі на Черкащині шукають сімейного лікаря

Анна Корнієнко

·

Обіцяють житло, автівку та водія: у селі на Черкащині шукають сімейного лікаряСуспільне Черкаси

Власне житло, службова автівка, водій та зарплатня у 12,5 тисяч гривень – все це обіцяють новому сімейному лікарю у Медведівській громаді. Зі слів начальника відділу охорони здоров’я Дмитра Лисенка, попри усі заохочення, вакансія відкрита вже чотири місяці.

Нині в амбулаторії за головну сімейна медсестра Людмила Титаренко. З її слів, працює одночасно за кількох спеціалістів:

"Труд тяжкий, бо все на одній людині: і виклики, і процедури, і прийом, і укладання декларацій. День чи ніч – постійно в напрузі".

Зі слів місцевої жительки Людмили Одинець, кваліфікації медперсоналу не завжди вистачає, щоб допомогти пацієнтам:

"Вік вже такий: і тиск непокоїть, і суглоби, хребет, артеріальний тиск, головні болі. Але людям не надається кваліфікована лікарська допомога, медперсонал що може, те й надає".

З початку створення амбулаторії тут працювало понад пів сотні фахівців. Про ті часи нагадує чорно-біле фото на стіні. Нині ж місцевих, а їх у громаді чотири тисячі, обслуговують дві медсестри. На молодого спеціаліста, зізнається Людмила Тираненко, чекають із нетерпінням:

"Що будемо знати – допоможемо. Розкажемо про людей, як налагодити з ними контакт, бо знаємо їх дуже добре".

Зі слів начальника відділу охорони здоров’я Дмитра Лисенка, аби люди мали змогу отримати медичні послуги в більшому обсязі, запросили лікаря із сусіднього села:

"Приїжджає лікар з Трушівців один раз на тиждень, з 8 ранку до 15-16 дня проводить консультації".

Родина лікарів, які працювали тут раніше, звільнилися і виїхали за межі громади – розповів місцевий житель Назар Лавріненко:

"Тут було два лікаря, одна із сусіднього села – її не змогли втримати. Був запрошений лікар, якого усі пацієнти хвалили, він ставив на ноги, йому теж не змогли створити умови належні".

Вимог до нового фахівця небагато, з головних – відповідна освіта й бажання працювати, а решта, зі слів Дмитра Лисенка, прийде з досвідом:

"Не менше одного року стажу, бажано молодий. Заробітна плата після вирахування податків – 12,5 тисяч, особистий автомобіль. Також йому надається водій, якщо потрібно кудись поїхати".

Забезпечать фахівця і житлом. Спочатку квартирою, а згодом планують знайти будинок із ділянкою:

"В кухні квартири вже провели тимчасовий ремонт і поставили нові склопакети. У кімнаті лікаря ремонт ще потрібно зробити, але сільська рада допоможе йому".

До того ж, зі слів Дмитра Лисенка, новий спеціаліст працюватиме у сучасному приміщені.

Надавати допомогу місцевим у новій амбулаторій розпочнуть після Нового року, тож, окрім терапевта, тут готові взяти на роботу ще одного сімейного лікаря, педіатра, стоматолога, медсестер та лаборанта.

Зі слів Людмили Тираненко, у новому приміщенні лишилося лише розставити меблі і встановити апаратуру.

Попри всі переваги, зі слів Дмитра Лисенка, охочих на цю посаду не багато, оскільки не кожен хоче переїхати у село. Натомість місцеві вважають, що переваг життя в селі насправді не злічити.

Авторка Ольга Котляр