ПАТРОНАТНА РОДИНА

Дата: 17.12.2020 14:38
Кількість переглядів: 680

Шановні мешканці громади, станьте патронатними вихователями!

     Закликаємо всіх небайдужих до нелегкої долі дітей, які потрапили в складні життєві обставини, залишилися без батьківського піклування, взяти участь у запровадженні механізму термінового реагування та послуг сімейного патронату, нової послуги альтернативного догляду дітей та подарувати їм тепло та затишок родинного вогнища!

      Що потрібно кожній дитині?

     Відповідь на це запитання проста: безпека,їжа, одяг та житло, увага, любов та піклування дорослого,можливість бути здоровою, мати все необхідне для навчання, розвитку та формування життевих цінностей. Це реально якщо поруч з дитиною є дбайливі тато мама,бабусі, дідусі й інші родичі.

   А якщо батьки втратили роботу  чи житло, хворіють або мають залежності, не вміють піклуватися про власних дітей, поводяться з ними жорстоко або недбало, або залишають дітей без догляду? Саме такій дитині може прийти на допомогу сім”я патронатного вихователя  /виховательки.

 

     Патронат над дититною — це професійна комплексна послуга, яка передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію в сімї патронатного вихователя/виховательки дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах чи потребує захисту, та одночасне надання спеціалістами соціальної сфери інтенсивних підтримуючих послуг її батькам для вирішення проблем, що призвели до розлучення з дитиною.

    Головне завдання патронату - забезпечити дитині професійний сімейний догляд і виховання на період подолання батьками складних життєвих обставин, що спричинили влаштування дитини під патронат чи пошук для неї нової родини.

     Патронат потрібен дітям,які не можуть залишатися вдома або з певних причин не можуть тимчасово перебувати зі своїми родичами чи знайомими, зокрема:

-новонароджені діти від яких відмовились батьки в пологовому будинку, -медичному закладі;

-підкинуті, безпритульні діти;

-діти з сімей в яких існує загроза  життю та здоровю;

-діти які зазнали насильства, жорстокого поводження;

-діти, батьки яких або особи, які їх заміняють, померли, пропали безвісті;

-діти, батьки/законні представники яких потребують реабілітації, лікування в   стаціонарі, подолання інших життєвих обставин, які впливають на їх спроможність піклуватися про власних дітей.

 

     Професія патронатного вихователя для вас, якщо ви

-готові пийти на допомогу дитині,яка опинилася в складних життєвих обставинах;

-разом з добровільним помічником (дорослим членом своєї сім”ї) готові пройти навчання за спеціальною тренінговою програмою

-зацікавлені у розвитку навичок догляду та виховання дітей;

-переконана що сім`я, на відмінну від інтернату, є найкращим середовищем для дитини;

-підтримуєте сімейні цінності та готові працювати в команді професіоналів заради змін, аби жодна дитина не зазанала страждань і виховувалася ву сім`ї в безпеці та любові.

   Термін перебування в сім”ї патронатних вихователів визначається індивідуально, в залежності від потреб дитини та обставин, що спричинили їх влаштування, але не може перевищувати 3-х місяців. В окремих випадках, за рішенням органу опіки та піклування , термін може бути подовжено до 6-ти місяців.

Одночасно до сім`ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які є між собою братами та сесетрами або виховувалися в одній сім`ї.

 

    Держава гарантує: соціальну допомогу на утримання влаштованої під патронат дитини обсягом 2,5 прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку на місяць (3,5 прожиткових мінімуми при влаштуванні дитини з інвалідністю);

грошове забезпечення за надану послугу в розмірі 5-ти прожиткових мінімуми для працездатних осіб: при влаштуванні 2-х і більше дітей, дітей віком до 1 року, неповнолітньої вагітної, дитини з ВІЛ грошове забезпечення збільшується 10% за кожну дитину та категорію, але сумарно не перевищує 50%;

сплату єдиного соціального внеску на загальообов”язкове соціальне страхування.

     За детальною інформацією звертайтеся у відділ соціального захисту населення Медведівської сільської ради. 

Фото без опису


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь