Державна податкова служба України інформує...

Дата: 30.12.2021 13:30

З 01.01.2022 застосування РРО та/або ПРРО є обов'язковим для тих суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

РРО та/або ПРРО не будуть застосовувати платники єдиного податку І групи

РРО застосовується при розрахунках:

- готівкою

- через POS термінал із застосуванням ЕПЗ;

- через ПТКС не банківської установи (готівка та ЕПЗ);

- у дистанційнім торгівлі з ЕПЗ, у тому числі виключно електронні розрахунки через системи LiqРау, Portmone, іРау, Приват24, Монобанк, Ощад24/7.

РРО не застосовується при розрахунках:

- перерахування коштів з рахунку СГ на рахунок СГ;

- перерахування коштів через касу банку;

- через ПТКС банку (готівка та ЕПЗ).

Відповідальність з 01.01.2022 за

проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості;

не проведення розрахункових операцій через РРО та/або ПРРО

передбачено у розмірі:

- 100 % вартості проданих з порушеннями товарів/послуг - за порушення, вчинене вперше;

- 150 % вартості проданих з порушеннями товарів/послуг – за кожне наступне вчинене порушення.

Завантажити безкоштовну версію ПРРО можна на веб-порталі ДПС України за посиланням tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/

(СГ –суб’єкт господарювання; ЕПЗ - електронна платіжна система; ПТКС – програмно-технічний комплекс самообслуговування)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

З 26.11.2021 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 03.09.2021 № 496 «Про затвердження Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб - підприємців, у тому числі платників єдиного податку».

Порядком № 496 визначено, що облік товарних запасів здійснюється ФОП шляхом постійного внесення до Форми обліку інформації про надходження та вибуття товарів на підставі первинних документів, які є невід'ємною частиною такого обліку.

При цьому, обов’язок вести облік товарних запасів  не поширює свою дію на платників єдиного податку І групи.

Вимоги Порядку №496 поширюються на платників, які здійснюють:

- діяльність на загальній системі оподаткування;

- діяльність на III групі ЄП з реєстрацією платниками ПДВ.

Порядок №496 поширює свою дію на платників єдиного податку ІІ-ІV груп, які здійснюють:

- реалізацію технічно-складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

-  реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення;

- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоціних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Відповідальність з 01.01.2022 за реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку – 100% вартості таких товарів.