У Пенсійному фонді розповіли, чи буде перерахунок пенсій у квітні

Дата: 27.03.2022 13:15

У Пенсійному фонді розповіли, чи зможуть українці розраховувати у воєнний час на перерахунок пенсій у квітні. У березні непрацюючі пенсіонери отримали обіцяні індексовані виплати вчасно, тепер черга працюючих громадян.

Щорічно в Україні 1 квітня відбувається перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам, у яких з моменту призначення пенсії страховий стаж нараховується не менше 24 місяців.

Перерахунок пенсії відбувається автоматично. При цьому враховується отриманий страховий стаж або страховий стаж разом із заробітною платою, яку пенсіонер отримує після призначення пенсії. Середня надбавка після квітневої індексації для кожного пенсіонера буде різною.

У ПФУ нагадали, що працюючим пенсіонерам не виплачуються доплати та надбавки за непрацездатних членів сім'ї, проживання на територіях радіоактивного забруднення тощо.

У воєнний час українці у будь-якому куточку країни можуть отримувати свої пенсії через Ощадбанк або Укрпошту.

Для тих пенсіонерів, які й до війни отримували пенсію на банківську картку Ощадбанку, нічого не зміниться. Зміни стосуватимуться лише тих, кому видавали гроші на "Укрпошті". Так як листоноші зараз не ходять по будинках і не розносять пенсії, Ощадбанк робитиме грошовий переказ пенсії за допомогою міжнародної платіжної системи MY TRANSFER.