Чи варто позбутися стаціонарного телефону?

Дата: 29.03.2022 14:27

Домашні телефони вже давно не в моді і зараз ними мало хто користується, але...

Ми живемо в часи бурхливого розвитку бездротових технологій – 4G, 5G, Wi-Fi, Bluetooth. Але у багатьох досі залишився класичний стаціонарний телефон, який підключається до мережі через мідну пару.

Переважно люди відмовляються від домашнього телефону, адже тарифи мобільних операторів часом набагато вигідніші, аніж дзвонити, наприклад, зі стаціонарного на стільниковий.

То чи варто залишати домашній телефон взагалі?
99% телефонних станцій зараз цифрові – аналоговий сигнал перетворюється на цифру. Навіть якщо у вас фізично мідна пара йде по комунікаціях до АТС, то вже на АТС сигнал все одно буде перетворено на цифровий.

Простими словами, всі телефонні дзвінки зараз відбуваються через інтернет за допомогою IP телефонії.
Багато хто скаже, що залишити домашній телефон потрібно з тієї причини, що якщо раптом не буде електрики, зв’язок залишиться. Але є одне АЛЕ:

Домашній телефон слід залишати лише у тому випадку, якщо ви часто розмовляєте з абонентами стаціонарних телефонів.

Цікавий факт
Багато людей пам’ятають радіотелефони, які були популярними в Україні наприкінці 90-х і до першої половини нульових. Більшість таких пристроїв працювала в цифровому форматі DECT – мова від трубки до бази перетворилася з аналогового сигналу на цифровий. А телефонна база робила зворотну конвертацію — із цифрового сигналу назад у аналоговий для передачі по мідній парі.

Радіо Трек: НОВИНИ. Джерело: https://radiotrek.rv.ua/news/chi-varto-pozbutisya-stacionarnogo-telefonu_285905.html