Механізм взяття на облік внутрішньо переміщених осіб

Дата: 31.03.2022 10:52

Постановами Кабінету Міністрів України від 13 березня 2022 року №269 «Про внесення змін до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб» та від 20 березня 2022 року №332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам» врегульовано питання взяття на облік осіб, які перемістились з районів проведення бойових дій.

Категорії осіб, які мають право на одержання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб

Довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи мають право отримати особи, які після введення Указом Президента України від 24.02.2022 №64 «Про введення воєнного стану в Україні» воєнного стану перемістились з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії та яка визначена  в переліку розпорядження Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 №204-р "Про затвердження переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога застрахованим особам в рамках Програми "єПідтримка" до іншої адміністративно-територіальної одиниці (зокрема, документом, що підтверджує місце проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, де проводяться бойові дії, є паспорт з відміткою про місце реєстрації або довідка про внесення відомостей до Єдиного державного демографічного реєстру).

Також на отримання довідки мають право особи, задеклароване/зареєстроване місце проживання яких розташоване поза межами території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії, але такі особи:

перебувають на обліку як платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії;

сплатили або за яких сплачено роботодавцем єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за IV квартал 2021 р. або за 2021 рік на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії.

Документи, які подаються для отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб

Для отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи подається заява про взяття на облік за формою, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 №332.

Для заповнення заяви необхідно при собі мати документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків та інформації про встановлення групи інвалідності (у разі наявності).

У разі подання заяви про взяття на облік законним представником особи, від імені якої подається заява, додатково подаються:

• документ, що посвідчує особу законного представника;
  • документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законними представниками є батьки (усиновлювачі);
  • у разі потреби - свідоцтво про народження дитини.

Установи, які мають право приймати та розглядати документи для видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи

Звертаємо увагу, що заява про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи може бути подана в електронній формі з використанням мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг Портал Дія.