Уряд збільшив розмір компенсації відсоткової ставки за кредитами для аграріїв до 1,5 млрд грн

Дата: 31.03.2022 16:37

Уряд збільшив розмір державної гарантії компенсації відсоткової ставки за залученими кредитами для сільськогосподарських виробників під час посівної з 50 млн грн до 1,5 млрд грн для одного підприємства.

Як передає Укрінформ, про це заявив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Ми підтримуємо аграріїв, перше відшкодування відсотків ми зробили на суму кредиту до 50 млн грн, але буквально вчора (26 березня) провели з аграріями дискусію і збільшимо державні гарантії по посівній до 1,5 млрд грн для одного підприємства, щоб цим могли користуватись і малі, і середні, і великі бізнеси", - сказав він.

Шмигаль зазначив, що посівна почалась успішно, озимих культур засіяно на 5% більше, ніж минулого року. Водночас прогнозується зменшення посівних площ ярих культур близько на 30%.

"Ми всі ризики розуміємо, але при цьому готові дати державні гарантії на загальну суму 20 млрд грн. Тобто ми гарантуємо кредити, розуміючи ризики окупації, мінування чи неможливості зібрати урожай", - додав очільник уряду.

Як повідомлялося, відповідно до урядового рішення від 18 березня, програму «Доступні кредити 5-7-9%» розширено. Аграрії протягом дії воєнного стану та місяць після його завершення можуть отримати кредит під 0%. Після цього кредитна ставка становитиме 5%. Також збільшено максимальну суму кредиту до 60 млн грн.