ЗМІНИ ДО ПЕНСІЙНОГО ЗАКОНОДАВСТВА

Дата: 10.05.2022 08:49
Кількість переглядів: 305

Фото без опису

30 квітня 2022 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства» від 15.02.2022 р. №2040-IX, яким урегульовано низку питань у сфері пенсійного

забезпечення громадян.

Зокрема, із прийняттям зазначеного закону відновлюється можливість дострокового призначення пенсії за віком особам, трудовий договір з якими розірвано з ініціативи роботодавця у зв’язку із змінами в організації виробництва та праці, у тому числі з ліквідацією, реорганізацією, банкрутством, перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату працівників. Дострокова пенсія призначатиметься особам, яким на день звільнення залишилося не більше ніж півтора року до досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», які зареєструвалися у державній службі зайнятості, але для яких відсутня підходяща робота, та мають страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі (35 років – для чоловіків, 30 років – для жінок) (п. 6 частини 1 ст. 115 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003р. №1058 (далі – Закон №1058).

Дострокова пенсія за 1,5  роки до досягнення пенсійного віку також призначатиметься особам, трудовий договір з якими розірвано з ініціативи роботодавця у зв’язку з виявленням невідповідності працівника займаній посаді за станом здоров’я, у порядку,  визначеному Кабінетом Міністрів України (п. 7 частини 1 ст. 115 Закону №1058).

Запроваджується дострокове пенсійне забезпечення матерям (у разі їх відсутності – батькам) тяжко хворих дітей (хворих на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, дитина, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги), яким не встановлено інвалідність, які виховали їх до досягнення шестирічного віку (пункт 3 частини 1 ст. 115 Закону №1058).

Законом запроваджується щорічна індексація всіх пенсій, в т.ч. державним службовцям та науковцям, та встановлено термін її проведення – з 1 березня. Порядок проведення індексації пенсій визначатиметься Кабінетом Міністрів України, з урахуванням коефіцієнта збільшення, що визначається відповідно до частини другої ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Закон у цій частині, незважаючи на те, що основна частина його норм набрала чинності з 30.04.2022 р.,  застосовуватиметься з 1 березня ц.р.

Урегульовано питання зарахування до страхового стажу для призначення пенсії депортованим особам, які знаходилися на спецпоселенні (період якого визначається з моменту депортації до моменту зняття режиму спецпоселень включно), періоду роботи на спецпоселенні, у потрійному розмірі (за рахунок Державного бюджету України), (частина 4 ст. 24 Закону №1058).

З 1 жовтня 2022 р. набирають чинності норми щодо підвищення мінімальних розмірів пенсій по інвалідності, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (ст.. 22 зазначеного Закону).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь