День пам'яті студенток, розстріляних у Монреалі!

Дата: 06.12.2023 13:30
Кількість переглядів: 44

    6 грудня1989 року у Політехнічній школі Монреаля злочинець Марк Лепін розстріляв 14 студенок та поранив 13 інших. Причиною масового вбивства жінок стало те, що з початком «тихої революції» у Квебеку у 1960-х роках жінки, заохочені рухом фемінізму, почали відігравати значимішу роль у житті суспільства. Система заохочень для жінок у коледжах та університетах викликала незадоволення у частини чоловіків, які вважали такі заходи дискримінаційними. 25-річний Марк Лепін звинувачував фемінізм та жінок у своїх життєвих негараздах та неможливості потрапити до Політехнічної школи Монреалю.

    Розстріл жінок у Монреалі мав великий резонанс у канадському суспільстві: він загострив увагу на проблемі насильства проти жінок. Обставини злочину, який скоїв Лепін та мотиви, які він пояснив у передсмертному листі викликали жваве обговорення в канадському суспільстві, а саме загострили увагу на проблемі насильства проти жінок. У Монреалі та декількох інших містах Канади були споруджені меморіали жертвам трагедії. Щорічно, 6 грудня відмічається Національний день запобігання насильству проти жінок, у багатьох навчальних закладах Канади проходять щорічні конференції та поминальні заходи. Також щороку, 6 грудня, в усьому світі вшановують пам'ять студенток, розстріляних у Монреалі.

     Насильство щодо жінок та дівчат – одне з найпоширеніших порушень прав людини у світі. Кожна третя жінка (33%) протягом життя зазнала фізичного та/або сексуального насильства. Це приголомшливий показник. Ґендерно зумовлене насильство (ҐЗН) є глобальною проблемою, яка існує у всіх країнах у тих чи інших формах, включно із сексуальним насильством, домашнім насильством та торгівлею людьми з метою сексуальної експлуатації.

    Вшанування памяті студенток розстріляних в Монреалі проходить в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. Нам слід використати уроки минулого для розуміння та обізнаність про всі форми насильства у громадян і створення соціального простору вільного від насильства.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь