До уваги роботодавців! Компенсація витрат роботодавця за облаштування робочого місця при працевлаштуванні осіб з інвалідністю.
Насамперед нагадаємо, що наприкінці серпня Уряд запровадив програму, за якою роботодавець, що працевлаштував людину з інвалідністю та підготував для неї робоче місце, має можливість отримати компенсацію вартості облаштування такого місця.
Відтак, роботодавець, який надав роботу людині з першою або другою групою інвалідності та підлаштував під її потреби робоче місце, може отримати компенсаційну допомогу до 106,5 тис. грн.
Компенсація виплачується в розмірі фактичних витрат роботодавця за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю, але не вище граничного розміру компенсації (пункт 5 Порядку надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю).
Станом на 1 січня 2024 року розмір мінімальної заробітної плати складає 7100 грн. Відповідно в 2024 році граничний розмір компенсації щодо робочого місця становить:
- для осіб з інвалідністю І групи до 106,5 тис. грн (15 розмірів мінімальної заробітної плати);
- для осіб з інвалідністю ІІ групи до 71,0 тис. грн (10 розмірів мінімальної заробітної плати).
Компенсуються фактичні витрати за придбання:
- меблів;
- поручнів та брусів;
- допоміжних засобів для позиціонування курсора та тактильних комп’ютерних дисплеїв;
- брайлівських клавіатур та портативних пристроїв;
- підйомних платформ для робочих місць тощо.
Більш докладний перелік допоміжних засобів для облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю викладений у додатку 1 до Порядку надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю.
Заяву для отримання компенсації роботодавець подає до центру зайнятості за місцем провадження діяльності протягом 90 календарних днів з дня працевлаштування особи з інвалідністю. Зробити це можна як в паперовій формі, так і в електронній.
До заяви, в якій зазначаються відомості про роботодавця та найманого працівника, необхідно додати:
- копію документу, що підтверджує працевлаштування особи (наказ/розпорядження про прийняття на роботу або примірник трудового договору чи відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування);
- документи, що підтверджують придбання допоміжних засобів для облаштування робочого місця (договір, рахунок-фактура, рахунок, квитанція, накладна тощо).
Центр зайнятості після розгляду наданих роботодавцем документів у десяти денний термін приймає рішення про надання компенсації або відмову в її наданні.
Більш детально ознайомитися з умовами отримання компенсації та переліком допоміжних засобів Ви можете за посиланням https://www.dcz.gov.ua/storinka/kompensaciya-za-oblashtuvannya-robochyh-misc-osib-z-invalidnistyu-0
За консультацією звертайтесь до фахівців Чигиринського управління Черкаської філії Черкаського обласного центру зайнятості за телефонами (096) 0279735